blog - Dental Arts Studio

Implantologia Kraków – nowoczesne rozwiązania dla zdrowego i pięknego uśmiechu

Zdrowie jamy ustnej odgrywa kluczową rolę w ogólnym samopoczuciu i jakości życia. W miarę postępującego rozwoju technologii stomatologicznej coraz więcej osób zaczyna dostrzegać korzyści z nowoczesnych rozwiązań, takich jak implanty zębowe. Kraków, jako miasto pełne nowoczesnych gabinetów dentystycznych, oferuje pacjentom zaawansowane procedury implantologiczne. Prześledźmy, dlaczego implanty zębów w Krakowie zdobywają taką popularność, jakie są korzyści z ich wyboru, a także poznajmy odpowiedzi na pytania dotyczące ich trwałości i bezpieczeństwa.

Czy implanty zębów są bezpieczne? Odpowiedź na wątpliwości pacjentów

Bezpieczeństwo implantów zębowych to jedno z kluczowych zagadnień, które budzi zainteresowanie pacjentów rozważających tę formę leczenia. W naszym gabinecie w Krakowie naszym priorytetem jest przestrzeganie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Materiały stosowane przy produkcji implantów są biokompatybilne, co oznacza, że są dobrze tolerowane przez organizm ludzki. Procedury są również przeprowadzane przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, minimalizując ryzyko powikłań.

Ważne jest, aby pacjenci przed rozpoczęciem procesu implantacji zębów skonsultowali się z lekarzem stomatologiem. W trakcie konsultacji lekarz może ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta, ewentualne przeciwwskazania oraz dostosować plan leczenia do indywidualnych potrzeb. Implanty zębów, gdy są prawidłowo wkomponowane w strukturę szczęki czy żuchwy, stanowią trwałe i bezpieczne rozwiązanie, które przynosi wieloletnie korzyści pacjentom.

Czy implanty zębów trzeba wymieniać? Jak długo wytrzymują? Implanty zębów Kraków bez tajemnic

Kolejnym z nurtujących pytań pacjentów jest kwestia trwałości implantów zębowych. Warto podkreślić, że implanty zębów są trwałym rozwiązaniem, a ich wytrzymałość zależy od wielu czynników, takich jak prawidłowa integracja z kością, higiena jamy ustnej oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. W większości przypadków implanty utrzymują się przez wiele lat, a nawet przez całe życie, zwłaszcza gdy pacjent przestrzega zaleceń lekarza i regularnie uczestniczy w kontrolach stomatologicznych.

Trwałość implantów zębowych zależy od wielu czynników, a kluczowym elementem jest prawidłowa integracja z kością pacjenta. Proces osteointegracji, czyli zespolenie implantu z tkanką kostną, może trwać kilka miesięcy. Po zakończeniu tego procesu implanty są stabilne i gotowe do pełnienia funkcji zębów naturalnych.

Pamiętajmy, że utrzymanie długotrwałych efektów zależy również od dbałości o higienę jamy ustnej oraz regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa. Pacjenci, którzy przestrzegają zaleceń lekarza i regularnie monitorują stan implantów, mogą cieszyć się ich trwałością przez wiele lat.

Jednakże istnieją sytuacje, w których może być konieczne przeprowadzenie dodatkowej interwencji. Na przykład, jeśli implant zostanie uszkodzony w wyniku urazu, może być konieczna jego naprawa lub wymiana. Kluczowym jest jednak unikanie sytuacji, które mogą prowadzić do uszkodzenia implantów.

Implant zębowy a choroby autoimmunologiczne – czy jest możliwe uzupełnienie braków w uzębieniu?

W kontekście implantów zębowych, pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi często zadają pytania dotyczące bezpieczeństwa i ewentualnego ryzyka związanego z tymi schorzeniami. 

Chociaż każdy przypadek wymaga indywidualnej oceny, istnieje kilka kluczowych kwestii, które warto wziąć pod uwagę.

 1. Biokompatybilność materiałów: Implanty zębowe są wykonywane z biokompatybilnych materiałów, takich jak tytan. Te materiały są ogólnie dobrze tolerowane przez organizm, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych czy odrzutu.

 2. Stabilność układu immunologicznego: Pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi często mają zaburzenia układu immunologicznego. Dlatego ważne jest, aby lekarz stomatolog dokładnie oceni ogólny stan zdrowia pacjenta i dostosował plan leczenia do ewentualnych ograniczeń wynikających z choroby.

 3. Współpraca z lekarzem specjalistą: Pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi powinni ścisłe współpracować zarówno ze swoim lekarzem prowadzącym, jak i z lekarzem stomatologiem. Wspólna ocena korzyści i ryzyka pozwoli na podjęcie najlepszych decyzji dotyczących implantacji zębów.

 4. Regularne kontrole i opieka pooperacyjna: Pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi wymagają szczególnej uwagi podczas procesu gojenia. Regularne kontrole, ścisła współpraca z lekarzem oraz zachowanie reżimu higieny jamy ustnej są kluczowe dla utrzymania zdrowia implantów.

 5. Monitorowanie stanu zdrowia: Ponieważ choroby autoimmunologiczne mogą wykazywać zmienność, ważne jest, aby monitorować stan zdrowia pacjenta na bieżąco. W przypadku jakichkolwiek zmian w przebiegu choroby, konieczne może być dostosowanie planu leczenia.

Podsumowując, implanty zębowe mogą być bezpieczne dla pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, pod warunkiem ścisłej współpracy z lekarzem i przestrzegania zaleceń dotyczących opieki pooperacyjnej. Wspólna decyzja lekarza i pacjenta pozwoli na osiągnięcie najlepszych rezultatów leczenia, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa zdrowia pacjenta.

Implantologia w Krakowie – czy warto się zdecydować na to rozwiązanie?

Implantów są powszechnie stosowanym i cenionym rozwiązaniem dla osób z ubytkami zębowymi. Oto kilka powodów, dla których warto zastanowić się nad skorzystaniem z implantologii stomatologicznej w Krakowie:

 1. Trwałość i stabilność: Implanty zębowe charakteryzują się wysoką trwałością. W przeciwieństwie do protez tymczasowych czy mostów implanty zapewniają stabilność, pozwalając na normalne funkcjonowanie jamy ustnej.

 2. Naturalny wygląd i funkcja: Implanty są projektowane tak, aby jak najbardziej przypominały naturalne zęby pod względem wyglądu i funkcji. Dzięki temu pacjent może cieszyć się estetycznym uśmiechem oraz prawidłowym procesem żucia.

 3. Zachowanie struktury kości: Tradycyjne metody uzupełniania ubytków zębowych, takie jak mosty, mogą prowadzić do utraty masy kostnej w miejscu brakującego zęba. Implanty, poprzez proces osteointegracji, wspomagają utrzymanie zdrowej kości szczęki lub żuchwy.

 4. Brak ograniczeń w jedzeniu: Osoby korzystające z implantów nie muszą ograniczać się w wyborze spożywanych potraw. Implanty pozwalają na komfortowe jedzenie bez obaw o przemieszczenie się protez czy mostów.

 5. Wygoda i komfort: Implanty zębowe są trwale osadzone w kości, co eliminuje potrzebę stosowania klejów czy haczyków. Pacjenci doświadczają większego komfortu i pewności podczas noszenia protez implantowych.

 6. Poprawa samopoczucia i pewności siebie: Dzięki estetycznemu efektowi i naturalnemu wyglądowi, implanty mogą znacząco poprawić samopoczucie i pewność siebie pacjentów, zwłaszcza gdy utrata zębów była przyczyną kompleksów.

 7. Bezpieczeństwo dla sąsiednich zębów: Tradycyjne metody leczenia ubytków zębowych, takie jak mosty, wymagają redukcji zdrowych zębów sąsiednich. Implanty nie naruszają struktury sąsiednich zębów, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla naturalnej tkanki.

Przeciwwskazania do zabiegu implantacji 

Zabieg implantacji zęba, choć jest powszechnie stosowany i skuteczny, może nie być odpowiedni dla wszystkich pacjentów. Istnieją pewne przeciwwskazania do tego rodzaju procedury, które lekarz stomatolog ocenia indywidualnie dla każdego przypadku. 

Poniżej przedstawiamy ogólne przeciwwskazania do zabiegu implantacji:

 1. Pacjenci z poważnymi schorzeniami ogólnoustrojowymi, takimi jak niekontrolowana cukrzyca, choroby serca w zaawansowanym stadium, czy zaburzenia krzepnięcia krwi, mogą stanowić grupę ryzyka. Konieczne jest ocenienie, czy ogólny stan zdrowia pacjenta pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu.
 2. Brak odpowiedniej ilości kości w miejscu przyszłego wszczepienia implantu może utrudnić przeprowadzenie procedury. W takich przypadkach może być konieczne zastosowanie dodatkowych procedur, takich jak przeszczep kości.
 3. Pacjenci z niekontrolowanymi zaburzeniami psychicznymi mogą mieć trudności z przestrzeganiem zaleceń pooperacyjnych oraz utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej, co jest kluczowe dla sukcesu implantacji.
 4. U dzieci, których kość szczęki nie zakończyła jeszcze procesu wzrostu, implantacja nie jest zalecana. Zabiegi tego typu są zazwyczaj przeprowadzane u pacjentów po zakończeniu okresu wzrostu.
 5. Palenie tytoniu może wpływać negatywnie na proces gojenia się tkanek. Osoby palące są bardziej narażone na infekcje i powikłania pooperacyjne, co może wpływać na powodzenie implantacji.
 6. W okresie ciąży zaleca się unikanie wszelkich procedur chirurgicznych, chyba że są one absolutnie konieczne dla zdrowia pacjentki.

Dental Arts Studio – implanty w Krakowie klasy premium

Zainwestuj w zdrowie jamy ustnej, wybierając implanty zębowe w Krakowie. Bez względu na to, czy straciłeś ząb w wyniku nieszczęśliwego wypadku, czy masz dosyć ruchomych protez, implantologia przywróci Ci uśmiech.

Wysoko wykwalifikowani lekarze implantolodzy w Dental Arts Studio to gwarancja profesjonalnej opieki na każdym etapie leczenia. Oferujemy nie tylko najnowocześniejsze technologie diagnostyczne, ale również indywidualne podejście do każdego pacjenta. Implanty zębowe, będące mocną podstawą dla sztucznych zębów, przywrócą Ci nie tylko pewność siebie, ale także radość z pełnego uśmiechu.

Licówki porcelanowe Kraków

Licówki porcelanowe to cienkie płytki, które są trwale przyklejane do przedniej powierzchni zębów w celu poprawy ich wyglądu. Są one używane głównie do korekty estetycznych niedoskonałości, takich jak przebarwienia czy nierówności. Licówki są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta, a ich umieszczenie jest mało inwazyjne, co sprawia, że są popularnym rozwiązaniem w dziedzinie stomatologii estetycznej. 

W naszym gabinecie Dental Arts Studio w Krakowie wykonujemy trwałe licówki porcelanowe, które sprawiają, że Pacjenci otrzymują piękny uśmiech, którym chcą się jak najczęściej dzielić. Zabieg zakładania licówek jest bezpieczny i daje natychmiastowe efekty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat tej usługi.

Jak przebiega zabieg założenia licówek?

Zabieg założenia licówek to wieloetapowy proces, który obejmuje kilka kroków:

 1. Konsultacja i planowanie: Na początku lekarz dentysta przeprowadza szczegółową konsultację z pacjentem, oceniając stan zębów oraz omawiając oczekiwania i cele estetyczne. Na podstawie tych informacji opracowywany jest plan leczenia.

 2. Przygotowanie zębów: W celu założenia licówek konieczne jest często minimalne usunięcie szkliwa z przodu zębów, aby stworzyć miejsce na licówki. Proces ten jest ograniczany, aby zachować jak najwięcej naturalnej struktury.

 3. Pobranie wycisku: Po przygotowaniu zębów następuje pobranie wycisku, który posłuży do wykonania indywidualnych licówek. W tym etapie można także dokładnie dopasować kolor licówek do reszty uzębienia.

 4. Produkcja licówek: Na podstawie wycisku wykonuje się indywidualne licówki w pracowni technika dentystycznego. Materiałem, z którego są wykonywane, jest porcelana.

 5. Przymiarka i dostosowanie: Po wykonaniu licówek pacjent przechodzi procedurę przymiarki, podczas której lekarz ocenia ich dopasowanie i kształt. W razie potrzeby dokonuje się dostosowań.

 6. Trwałe przytwierdzenie: Gdy licówki są gotowe, lekarz trwale je przytwierdza za pomocą specjalnego kleju dentystycznego. Proces ten jest precyzyjny, aby osiągnąć trwałe i estetyczne rezultaty.

Jakie zalety mają licówki na zęby? Trwałość i piękny efekt estetyczny przy minimalnej ingerencji 

Licówki na zęby mają wiele zalet, zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych. 

Oto kilka głównych korzyści z ich wyboru:

 1. Poprawa wyglądu: Licówki są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich zębów. Mogą one korygować przebarwienia, nierówności, krzywizny oraz inne wady estetyczne, nadając uśmiechowi naturalny i zdrowy wygląd.

 2. Minimalna ingerencja w strukturę zębów: W porównaniu z niektórymi innymi procedurami, założenie licówek wymaga minimalnej ingerencji w strukturę zębów. Zazwyczaj konieczne jest jedynie usunięcie niewielkiej warstwy szkliwa, co pozwala zachować jak najwięcej naturalnej tkanki.

 3. Trwałość i odporność na przebarwienia: Licówki są wykonane z trwałych materiałów, takich jak porcelana, co sprawia, że są odporne na przebarwienia i długoterminowe użytkowanie. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej pacjenci mogą cieszyć się estetycznym uśmiechem przez wiele lat.

 4. Korekta wielu wad jednocześnie: Licówki pozwalają na korektę różnorodnych wad zębów, takich jak nierówności czy ubytki. Dzięki temu pacjent może liczyć na kompleksową poprawę uśmiechu.

Kto może skorzystać z zabiegu? Licówki w Krakowie

Zabieg założenia licówek może być stosowany w różnorodnych przypadkach:

 1. Przebarwienia zębów: Licówki mogą być skutecznym rozwiązaniem w przypadku przebarwień zębów, które nie reagują na tradycyjne metody wybielania. Mogą zakrywać plamy spowodowane przez czynniki takie jak palenie papierosów, spożywanie kawy, herbaty czy czerwonego wina.

 2. Nierówności: Osoby z nierównościami, krzywiznami, czy lekkimi przesunięciami zębów mogą skorzystać z licówek, aby uzyskać prostszy i bardziej estetyczny uśmiech bez konieczności skomplikowanej ortodoncji.

 3. Wsparcie leczenia ortodontycznego: Licówki mogą być stosowane w celu poprawienia estetyki zębów u pacjentów, którzy wcześniej przeszli leczenie ortodontyczne, ale nadal zmagają się z pewnymi wadami natury estetycznej.

 4. Uszkodzenia szkliwa: W przypadku drobnych ubytków, przebarwień, czy uszkodzeń szkliwa, licówki mogą być używane do przywrócenia naturalnego wyglądu zębów.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do licówek obejmują:

 1. Wady zgryzu: Licówki mogą nie być odpowiednim rozwiązaniem w przypadku istniejących wad zgryzu, które wymagają bardziej zaawansowanych terapii ortodontycznych.

 2. Nieleczony bruksizm: W przypadku pacjentów z nieleczonym bruksizmem (szczękościskiem) może być konieczne leczenie tego schorzenia przed rozważeniem licówek.

 3. Szkodliwe nawyki: Osoby mające szkodliwe nawyki, takie jak obgryzanie paznokci czy podgryzanie długopisów, mogą nie być odpowiednie do zabiegu licówek, ponieważ taki nawyk może negatywnie wpływać na ich trwałość.

 4. Niewystarczająca higiena jamy ustnej: Wymagane jest utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej, a pacjenci z chronicznymi problemami z higieną mogą nie być odpowiedni do tego rodzaju zabiegu.

 5. Zbyt małe i krótkie zęby: Gdy zęby są zbyt małe lub krótkie, ich powierzchnia może być niewystarczająca do prawidłowego umocowania licówek.

 6. Zęby bardzo zniszczone, z rozległymi wypełnieniami: W przypadku zębów znacznie zniszczonych lub z dużymi wypełnieniami, konieczne może być inne podejście niż licówki.

 7. Niewyleczona próchnica: Przed założeniem licówek konieczne jest wyleczenie próchnicy.

Licówki porcelanowe u pacjentów – przed i po

(tutaj zdjęcie, które jest teraz na podstronie z poniższym podpisem)

Pacjentka chciała, aby jej zęby były jaśniejsze a korony wykonane na górnej lewej dwójce oraz jedynce wyglądały naturalnie. W pierwszej kolejności zęby zostały wybielone przy zastosowaniu najlepszego systemu znoszącego nadwrażliwość Prevdent. Zaplanowano niezwykle cienkie licówki porcelanowe wykonane bez preparacji na górnych zębach od 4 do 4 oraz nowe korony na górnej lewej jedynce oraz dwójce. Nowy uśmiech bardzo spodobał się Pani Joannie oraz jej narzeczonemu. Miesiąc od ukończenia naszej pracy Pani Joanna wyszła za mąż.

FAQ – licówki porcelanowe Kraków 

Ile kosztują licówki porcelanowe?

Cena licówek porcelanowych może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak użyte materiały i zakres prac. Warto jednak pamiętać, że cena może obejmować nie tylko samą licówkę, ale także konsultacje, przygotowanie zęba, wykonanie licówki oraz ewentualne dostosowanie kształtu i koloru. W Dental Arts Studio cena licówki porcelanowej to 2500 zł.

Licówki porcelanowe – ile wytrzymują?

Trwałość licówek porcelanowych może być różna i zależy od wielu czynników, w tym od indywidualnych nawyków pacjenta, jakości materiałów użytych do wykonania licówek, a także precyzji i doświadczenia dentysty. Ogólnie rzecz biorąc, licówki porcelanowe są trwałym rozwiązaniem, które może utrzymać się przez wiele lat, zwłaszcza przy odpowiedniej opiece i regularnych wizytach kontrolnych u dentysty.

Licówki porcelanowe mogą wytrzymać 10-15 lat, a nawet dłużej, jeśli się o nie odpowiednio dba.

Jak dbać o licówki porcelanowe?

Dbanie o licówki porcelanowe wymaga specjalnej uwagi, aby zachować ich trwałość i estetykę. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji licówek porcelanowych:

 1. Codzienna higiena jamy ustnej: Zachowaj regularną i skrupulatną higienę jamy ustnej. Pamiętaj o codziennym szczotkowaniu zębów przynajmniej dwa razy dziennie i używaniu nici dentystycznej, aby utrzymać czystość w przestrzeniach międzyzębowych.

 2. Unikaj substancji ścierających: Stosuj delikatną pastę do zębów bez substancji ścierających, aby unikać zarysowań na powierzchni licówek. Unikaj również używania twardych szczoteczek do zębów.

 3. Unikaj potencjalnie szkodliwych nawyków: Zaprzestań szkodliwych nawyków, takich jak gryzienie paznokci, żucie ołówków czy używanie zębów do otwierania opakowań. Te nawyki mogą prowadzić do uszkodzeń licówek.

 4. Regularne kontrole u dentysty: Odwiedzaj swojego dentystę regularnie, przynajmniej raz na pół roku, aby przeprowadzał kontrole i pomógł Ci utrzymywać licówki w dobrym stanie. Dentysta może również zalecić profesjonalne oczyszczanie, aby usunąć ewentualne osady i plamy.

 5. Unikaj barwiących substancji: Ogranicz potencjalnie barwiące substancje, takie jak kawa, czerwone wino czy papierosy. Mogą powodować przebarwienia na powierzchni licówek.

kontakt

Rejestracja

Zadzwoń teraz:
kom. 508 502 802
tel. 12 445 35 04
mail: kontakt@dentalartsstudio.pl

Rejestracja online!

Dental Arts Studio

Osiedle „Fi”
ul. Tadeusza Szafrana 5a/u7
30-363 Kraków

Godziny otwarcia
Poniedziałek8:00 – 21:00
Wtorek8:00 – 21:00
Środa8:00 – 21:00
Czwartek8:00 – 21:00
Piątek8:00 – 21:00
SobotaDyżurna
NiedzielaZamknięte

Darmowy parking

darmowy parking dla klientów

Zadzwoń teraz!